Kateřina Vanišová & Krátký střih

Kateřina Vanišová & Krátký střih

Jaké výhody i nástrahy může přinést (více či méně radikální) zkracování vlasů, vám prozradí kadeřnice Kateřina Vanišová.

1/  Jste pro, aby se poškozené vlasy zkracovaly?
Zkracování určitě schvaluju, poničené vlasy to krásně ozdraví. Zejména na podzim, kdy jsou létem unavené a potřebují dostat výživu. Nemusí přitom jít o nic zásadního. Záleží, jak moc je člověk ochotný stříhat. Ale ideální je ubrat alespoň dva centimetry - podle toho, jak moc jsou vlasy poškozené. A pokud někdo trvá na zachránění každého milimetru, je možné nasadit ampulky Fusio Dose od Kérastase, které jsou silnější než maska. V tom případě se vezmou jen nejnutnější konečky a do délek se přidá ampulka, která ve vlasech vydrží dvě až tři mytí.

2/ Jaký střih je podle vás ideální, aby s ním nebylo moc práce?
Takový, který se dá dát do culíku. Mnoho žen si myslí, že s úplně krátkými vlasy není žádná práce, ale tak to bohužel není. Snadno se v noci přeleží, takže se musí ráno buď rovnou mýt anebo nutit stylingem do požadovaného tvaru. Ale s polodlouhým střihem, který zároveň dáte do gumičky, tato starost odpadá.

3/ Dokážete zákaznicím vymyslet střih, který bude hezky dorůstat, aniž by se do něj muselo průběžně zasahovat?
Dokážu. Já obecně moc nesestříhávám, baví mě vlasy v jedné délce a s pořádnou hustotou. V jednoduchosti je krása, takže když vlasy zastřihnu do stejné délky, hezky pak dorůstají. Například mikádo, ať je pod bradu nebo po ramena, vypadá pořád stejně a v jedné délce působí plnější.

4/ Jaké přípravky byste na kratší vlasy doporučila?
Osvědčilo se mi dávat do mokrých vlasů olej Elixir-Ultime od Kérastase, který zabrání tomu, aby se vysušovaly. Mokrý vlas olejíček daleko lépe přijme a když se pak prameny foukají dosucha, získají krásný lesk. Stačí ho maličko rozetřít v dlaních a v předklonu vmasírovat do délek. Pak ještě znovu promnout v dlaních a opět zlehka nanést. Vlastně všem svým zákaznicím, ať použiju tužidlo nebo ne, přidám vždycky do mokrých konců ještě olej.

5/ A co se týká tvarujících přípravků? Tam fandíte jakému stylu?
To je různé a záleží samozřejmě na střihu a celkovém stylu. Mám ráda například zvlněné vlasy, kterých lze docílit s pomocí spreje se slanou vodou z řady Couture Styling od Kérastase. Nesmí se to s ním ale přehánět - na pohled účes působí mokře, ale na dotyk je cítit solí… No a stále trendy je třeba I “sleek look” (uhlazený vzhled vlasů). Ale jak říkám, vychází to z toho, jaký styling se k danému střihu hodí. Dál už je na každém, jestli má svůj oblíbený styl a ten si jede anebo rád následuje nejnovější trendy.