Libor Šula & SteamPod

Libor Šula & SteamPod

Kadeřník Libor Šula odhaluje všechny přednosti systému STEAMPOD

Jedinečný koncept dvou přístupů – parní žehličky a přípravků s technologií Pro-Keratin – poskytuje vlasům péči jak na povrchu, tak uvnitř vlasového vlákna. Cílem technologie STEAMPOD totiž není pouhé uhlazení či vytvarování, ale také ozdravení.

Jak takový sytém konkrétně funguje? Párou aktivované přípravky jsou vtlačeny dovnitř vlasu a následně zažehleny hladkými pláty. Výsledkem je tedy hloubková obnova struktury vlasového vlákna až po tři umytí, zrcadlový lesk, přirozený pohyb vlasů, scelené konečky a perfektně uhlazený účes, který se snadno upravuje. “STEAMPOD by neměl být brán jako klasická žehlička, kde je krásný vlas vidět jen tehdy, když se vyžehlí. Je to vlastně taková spojka mezi hloubkovým ošetřením a stylingem,” vysvětluje význam technologie kadeřník Libor Šula. “Vlas by se měl po STEAMPODU hýbat, účes by neměl být splácnutý a měl by si zachovat objem,” dodává k tomu. “Je to styling, který současně regeneruje. Mnoho žen si totiž myslí, že když si vlasy často žehlí, zároveň si je tím ničí,” zamýšlí se Libor nad tím, že to tak skutečně v některých případech může být: “Se STEAMPODEM ale dosáhnou stejného výsledku a ještě si tím vlasy vyzdraví. A vlastně tím ulehčí práci i mně...”

Pečující přípravky STEAMPOD jsou navíc chytře adaptované na různé úrovně zcitlivění (vyhoví vlasům přírodním i velmi zcitlivělým) a zároveň chrání proti vysoké teplotě. Řada obsahuje dva druhy krémů, pro méně či více narušené prameny,
a jedno ochranné uhlazující sérum, které se aplikuje na velmi zcitlivělé oblasti, jako jsou melírované vlasy nebo konečky. Lze tedy říct, že se STEAMPOD hodí nejen celoročně, ale i právě teď, po náročnějším létě? “Jednoznačně! UV záření, slaná voda, atd. dává vlasům pořádně zabrat. Díky STEAMPODU se ale zpátky zaplní
a vyzdraví,” pochvaluje si kadeřník a odpovídá dále…

1/ Jak se přesně STEAMPOD používá?
Na 80% vlhkých vlasů, takže se nemusí foukat dosucha jako u běžné žehličky.
V dlaních se rozetře olejíček, nanese se do konečků, poté se ještě včeše krém
a může se žehlit. Vlasy jsou ozdravené, zavřou se a díky tomu je pak i mnohem jednodušší styling.

2/ Jak často je dobré na STEAMPOD chodit?
Mám klientky, které přichází i dvakrát týdně a musím uznat, že je to pak dost znát! Je to ale samozřejmě velice individuální a hodně záleží na poréznosti vlasů. Tvrdí se, že efekt STEAMPODU vydrží až tři umytí. Za sebe můžu říct, že u někoho lehký styling
a snazší foukání trvá klidně i další týden, ale třeba u klientů s hodně kudrnatými
a suchými vlasy je to po dvou mytích dole.

3/ Nemohou se častým používáním STEAMPODU vlasy přesytit?
Kdepak, vlas si vezme jen tolik, kolik potřebuje. Keratin vyplní pouze narušená místa a jinak z vlasu sjede. Zatížení a nepěkný, olepený efekt jsem viděl u brazilského keratinu. Ten je ale vhodný na silné vlasy, který u nás většina lidí nemá. Ostatně, už ten název by měl varovat… U STEAMPODU je výhoda tlaku páry, díky které nevzniká pocit těžkosti. Vlas totiž zachovává jakoby kulatý průměr, zatímco u klasické žehličky, když to řeknu laicky, se zploští, a tak může výsledek působit ztěžkle, mastně, moc u hlavy. Se STEAMPODEM jsou vlasy jiné i na dotek. Snadno se rozčesávají, dá se s nimi pořád dál pracovat, např. dofoukat, aby měly v konečcích pohyb a nebyly jen rovně vyžehlené. Což s běžnou žehličkou není možné.

4/ Kolik taková služba stojí?
U nás se to nepočítá jako nadservis. Když přijde klientka na foukanou a chce STEAMPOD, tak ho má v ceně. Neplatí se nic navíc ani při barvení atp. Spousta salonů kvůli tomu začalo zvedat ceny, ale s tím já nesouhlasím. Je to normální styling.

5/ STEAMPOD je nově k dostání i na domácí použití. Hodí se opravdu pro každého?
Nebojím se toho ani na doma, ale určitě doporučuji nechat si udělat předem diagnózu od kadeřníka a podle toho vybrat pečující produkt. STEAMPOD bude k dostání pouze v salonech, takže pokud to podle kadeřníka vlasy unesou dvakrát do týdne, je dobré si jej odnést domů. Dokážu si představit, že si tím mnoho lidí spraví a vyživí vlasy. Ale taky bych nečekal zázrak – že se třeba z pravidelně, STEAMPODEM žehlených, kudrnatých vlasů stanou rovné. Možná se vlny mírně povolí, ale nenarovnají.

6/ Je u STEAMPODU na doma, ve srovnání s profi přístrojem, nějaký rozdíl?
Na doma bude přístroj celkově o něco menší. Ale bude mít taky nádobku s uhlíkovým filtrem, kam se leje destilovaná voda. Pečující přípravky jsou stejné jako pro salon, byl bych jen opatrnější u používání olejového séra. Je totiž poměrně silné, a může vlasy zatížit.

7/ A váš speciální ’STEAMPOD trik‘?
Baví mě na něm úspora času. Vyfoukám např. celou hlavu do objemu a jen přední partie projedu STEAMPODEM. Účes získá okamžitě ’red carpet look‘. Normálně se to nedělá, ale já to rád kombinuji Dají se s ním vytvořit I krásné lokny, jen je to trošku složitější na manipulaci, chce to cvik, protože se musí dodržovat ’směr jízdy‘.


STEAMPOD Žehlička na domácí použití ... 4 990 Kč
STEAMPOD Krém pro normální nebo zcitlivělé vlasy ... 319 Kč    
STEAMPOD Olejové sérum ... 389 Kč