Tereza Florišová & Péče o vlasy v létě

Tereza Florišová & Péče o vlasy v létě

Kadeřnice Tereza Florišová radí, jak nejlépe pečovat o vlasy během slunečného léta.

1/ Je ochrana vlasů před slunečním zářením opravdu tak důležitá?
Je dokonce nesmírně důležitá! UV ochrana, obsažená ve speciálních přípravcích, zabraňuje vysoušení a narušení struktury vlasů, ať už slanou vodou, sluncem nebo chlorem. Takže kdo si nechce přidělávat starosti, měl by prameny během slunečného počasí pečlivě chránit. Přičemž u jemnějších vlasů vystačíte s lehčím sprejem, u pevnějších jsou lepší o něco hutnější ochranné krémy.

2/ Který typ vlasů je k poškození nejnáchylnější?
Nejvíce určitě odbarvované blond a taky kudrnaté vlasy, které jsou přirozeně sušší. O ty by mělo být postaráno nejvíc. Ovšem ani tmavší barvené prameny nemají vyhráno. Před horkem, které je pro ně vlastně tím nejhorším, neochrání ani čepice, ani důkladný stín. A to neplatí jen u moře, ale I v Čechách, kde se UV ochrana docela podceňuje.

3/ Jak potom nejlépe postupovat po celodenním slunění?
Určitě je dobré nejprve zbavit vlasy nečistot a nánosů ochranných přípravků z celého dne s pomocí šamponové lázně. No a dále může po každém umytí následovat maska nebo sérum. Jestliže se jednou měsíčně rozhodnete pro speciální obřad, při kterém se vlasy hloubkově vyživí, uděláte jedině dobře.

4/ Co si myslíte o barvení před dovolenou?
Můžu ho jedině doporučit. Každý chce mít krásné vlasy pořád, tak proč zrovna na dovolené by tomu mělo být jinak? Navíc se pak bude chlubit s fotkami, na kterých chce přece vypadat dobře… Navíc, barvení před dovolenou pomůže jak hezčímu vzhledu, tak i kvalitě vlasů. Prameny se tím totiž intenzivně vyživí, takže budou zároveň lépe odolávat náporu slunečních paprsků, chloru či slané vody.

5/ Jaký je podle vás nejlepší univerzální přípravek, který by s sebou měl mít každý na dovolené?
Nedám dopustit na ochranný sprej Micro-Voile Protecteur, který se používá během pobytu na sluníčku. Stačí ho zdálky rozprášit po vlasech. Zanechá jen velice jemný film, který však důkladně chrání. Tip: Hodí se I pro ty z vás, kdo chodíte často (celoročně) plavat do bazénu. Výborně odolává narušení vlasů od chlorované vody.