Proměna 2 - Světlá tečka

Proměna 2 - Světlá tečka

Iva šla do proměny s tím, že tajně doufala hlavně ve změnu barvy. Výsledek jí nezklamal!

Co o účesu říká kadeřník Patrik Heřt?

"Protože má Iva přirozeně vlnité, a tím pádem poměrně suché vlasy, které měla po návratu z dovolené ještě dost vyšisované, rozhodl jsem se účes ozdravit a oživit, ale přitom v něm udržet efektní detail," vysvětluje Patrik svůj záměr zvýraznit odrůstající ombré v konečcích. "Barvu u hlavy jsem proto, zhruba do poloviny délek, o něco ztmavil přelivem a konce pak propěnil Dialightem," pokračuje v popisu, jak se mu podařilo vše přirozeně jemně propojit (pozn. Dialight - gelový krém pro barvení tón v tónu).

Kvůli krepaté struktuře si Iva vlasy často žehlí, Patrik však u stylingu zvolil jiný postup: "Chtěl jsem, aby si účes zachoval přirozenou strukturu, aby se vlny jakoby podpořily," odtajňuje svůj další trik, kdy nesáhl po žehličce, ale po fénu a kulatém kartáči. "Při foukání jsem sice vlasy vyhladil, aby se zbavily krepatosti a získaly lesk, ale zároveň zůstalo vidět, že jsou prameny v základu vlnité."

Na doma pak kadeřník doporučuje nechávat vlny klidně úplně přiznané, ale používal by k tomu výživný šampon a masku a do ručníkem prosušených vlasů by nanášel péči pro podporu vln. Například z řady Oleo-Relax nebo I, v případě většího poškození, z linie Nutritive. "Nemám rád těžká tužidla, proto bych radil zkusit Boucles d’Art od Kérastase. Má lehkou, tekutou konzistenci a až pumpičkou z něj vznikne pěna," prozrazuje Patrik a názorně ukazuje, že stačí přípravek rozetřít v dlaních, vmačkat do vlasů a vyfoukat přes difuzér. "I během foukání je dobré prameny jemně mačkat. Jednak proto, aby vlny držely a nebyly chlupaté, ale taky proto, aby pak účes nevytvářel nehezkou siluetu," naznačuje rukama tvar písmene A, tedy u hlavy splihlý, a bohatý okolo ramen. Což prý tento typ vlasů s oblibou dělá, zejména tehdy, když jej necháte přirozeně proschnout nebo jemně pročísnete… Nedalo by se to třeba vyřešit střihem? "Bohužel. U tohoto typu vlasů se musí držet tvar na tupo, tady žádné sestříhávání nemá smysl," odmítá návrh kadeřník, protože už ze zkušenosti ví, že když se občas nechají vlny přiznané, nemusí pak účes hezky držet.

A co případné zesvětlení, o kterém Iva už dlouho sní? "To bych ani do budoucna určitě nedělal," kroutí zamítavě hlavou Patrik. "Nejenže jsou vlasy přirozeně suché a zesvětlováním by dostaly ještě víc zabrat, ale hlavně, když Iva přišla, měla vyšisovaný svůj základ. A to nebylo ono. Tmavá je, alespoň podle mého názoru, rozhodně lepší…"

TIP: Jako finální péči doporučuje Patrik Heřt pro tento typ vlasů olej Elixir Ultime od Kérastase. "Dá se použít před foukáním, před tvarováním vln, ale i kdykoli během dne.” Dokáže prý totiž podpořit tvar kudrn, které jsou pak v koncích čistší.

Jak to vidí vizážistka Hanka?

"Iva měla poměrně výrazné kruhy pod očima, které jsem ze všeho nejdříve musela potlačit a zkorigovat rozjasňovačem," prozrazuje svůj první krok při líčení vizážistka. S rozjasněním se pak zaměřila i na T-zónu, kterou tím diskrétně vyzdvihla, a celou tvář poté sjednotila lehkým make-upem s prozařujícími částečkami. "Na jablíčka lícních kostí jsem nanesla tvářenku v narůžovělém tónu," vysvětluje Hanka další trik, který obličej okamžitě viditelně osvěžil. A co oči a rty? "Na zvýraznění víček jsem použila tmavou tužku a stín, čímž vynikla hluboká barva očí," přemítá dále vizážistka nad tím, že rty ze stejného důvodu zachovala v neutrálním tónu s mírným leskem.

A jak vnímá celou proměnu sama Iva?

"Jsem nadšená!" prohlašuje spokojeně Iva. "Na nějaké zásadní zkracování jsem popravdě ani nepomyslela, ale těšila jsem se hlavně na změnu barvy," směje se svému dlouholetému přání stát se blondýnou. "I když jsme se s barvou vydali přesně opačným směrem, musím uznat, že se to povedlo!" V tomto odstínu se Iva cítí moc dobře. Jen si už nyní dělá trochu obavy, aby nepřišla o krásné ombré, které jí všichni tolik chválí. Postupně totiž odrůstá a délky budou potřebovat zastřihnout… A na otázku, jak se jí daří vlasy upravovat přiznává, že žehlička je stále ve hře: "Tu si prostě neodpustím. Ale je fakt, že mám teď s vlasy mnohem méně práce."

Další důkaz, že změna nemusí být nijak razantní a šokující, ale jemná a přirozená.