Proměna 3 - Kouzla s melírem

Proměna 3 - Kouzla s melírem
U Kláry je krásně vidět, jak vkusně a nenápadně lze vlasům propůjčit podstatně svěžejší a šmrncovnější nádech.
 

Co o účesu říká kadeřnice Tereza Nekulová?

"Klára přišla s několikacentimetrovým odrostem, takže první, co mě napadlo, bylo dodělání melíru," popisuje autorka této proměny Tereza Nekulová. Chvíli pak spolu sice probíraly možnosti radikálnějšího zásahu, který si Klára už delší dobu přeje, ale nakonec se shodly na promelírování odrostů a upravení střihu. "Vzhledem k tomu, že má malé dítě, byla by z mikáda nebo jakéhokoli kratšího účesu, který nestáhne do culíku, nervózní," domnívá se kadeřnice a pokračuje: "A kdybychom zase zkusily změnit barvu do zrz, která se poměrně rychle vymývá, zvláště ze světlých vlasů, neměla by to hezké moc dlouho…" Zkrátka, tak krásné, zdravé a pevné vlasy nebylo podle Terezy třeba úplně měnit, ale jen podtrhnout jejich půvab.

Nejprve se proto kadeřnice pustila do melírování a po umytí následoval střih: "V délkách jsem zkracovala určitě o deset až patnáct centimetrů a taky jsem účes celkově hodně sestříhala, aby získal tvar," vysvětluje Tereza, která s nůžkami pracovala namokro a posléze i zasucha: "Konečky potřebovaly projemnit. Účes pak působí vzdušněji a ne tak ztěžkle," dodává kadeřnice. Kvůli oživení koneckonců vlasy také foukala do objemu a do vln. "U stylingu doporučuju tupírovat a hodně lakovat, jinak vlasy povolí. Jsou opravdu hodně pevné," zamýšlí se Tereza dále. Z péče na doma by pak určitě radila pořídit si spíše regenerační přípravky a také se zaměřit na výživu konečků, např. z řady Kérastase Architecte.

A jak by celé své počínání shrnula? "Počítala jsem s tím, že budu dělat něco odvážnějšího. U Kláry by ale byla škoda něco dramaticky měnit. Nebylo by to ku prospěchu," říká s přesvědčením Tereza. "Je krásná a takové vlasy jí moc sluší. Účes jen potřeboval oživit, a to se, myslím, povedlo."

Jak to vidí vizážistka Hanka?

"Klára má krásnou pleť, přesto však před nanesením make-upu potřebovala trochu vyhladit," odkrývá vizážistka tajemství dokonale hebké pleti, na kterou nanesla silikonovou bázi. "To kvůli zmírnění jemných vrásek a zmenšení pórů," vysvětluje dále. Celou tvář pak sjednotila rozjasňujícím make-upem a na střed obličeje a tmavší kruhy pod očima se ještě zaměřila s rozjasňovačem. "Použila jsem ho vlastně i nad horní ret," prozrazuje Hanka ještě, "nahradí tak konturu a opticky zvětší velikost úst." Oční víčka tónovala do zelených odstínů s lehkým třpytem. Podle vizážistky si je totiž mohou dámy s pihami dovolit ve velkém. Tváře i rty sladila do podobných barev, přičemž: "Rtěnku jsem nechala vpít a do středu pusy jsem nanesla ještě trochu lesku se třpytkami," uzavírá Hanka popis celého nalíčení.

A jak vnímá celou proměnu sama Klára?

"Líbí se mi krátké sestřihy a jsem ochotná do nich jít, ale většina kadeřníků mi to stejně vždycky nakonec rozmluví," směje se Klára svému stále nenaplněnému snu, ale zároveň přiznává, že je za to vlastně ráda. "Mívám to v takových vlnách. Občas po změně toužím a pak zase jakoby zlenivím a jsem spokojená s vlasy, které mám…" S naší proměnou však byla nadmíru spokojená: "Musím uznat, že melíry jsem měla udělané opravdu krásně a střih byl taky perfektní. Vlastně to bylo zatím to nejlepší, co mi kdy jaký kadeřník vytvořil!" chválí práci Terezy Nekulové Klára. Rozdíl ji potěšil i ve stylingu, který jí až nečekaně dlouho vydržel: "Já sama si vlasy přes kartáč vyfoukat nezvládnu. Používám kulmofén, se kterým je to sice rychlejší, ale nikdy ne tak krásné," dodává na konec.