Proměna 4 - Sofistikované prosvětlení

Proměna 4 - Sofistikované prosvětlení

Zuzka toužila po světlejším odstínu vlasů, ale zároveň měla obavy, aby pak nebyla nevýrazná. Kadeřnice však našla způsob, jak barvu zjemnit a přitom nechat vyniknout vše podstatné.

Co o účesu říká kadeřnice Míša Fenclová?

Dlouhé černé prameny, s nimiž Zuzana přišla, byly podle kadeřnice jemné a narušené dlouhodobým ztmavováním podomácku. "Zuzka používala barvu, která se dostala do hloubky a vlasy hodně poškodila," upozorňuje na možné nebezpečí laického barvení Míša. Obsah amoniaku a celkově chemičtější složení přípravku podle ní zapříčinilo, že se tmavá z vlasů špatně dostávala.
Zuzka si už dlouho přála mírné zesvětlení, na kterém se s kadeřnicí shodly, a proto se pustily do melírování. "Na bocích jsem melír udělala o něco výraznější a přes to jsem pak nanesla ještě přeliv v přírodním odstínu světle hnědé," vyjmenovává kadeřnice, která Zuzce do budoucna určitě doporučuje vyhnout se amoniakovým barvám nebo používat pouze přeliv. Prý, i kdyby chtěla více zesvětlovat, půjde to s pomocí barvy: "Zlepší to zároveň kvalitu vlasů," dodává na vysvětlenou Míša.
A co střih? "Délky nebyly dlouho upravované a potřebovaly oživit." Účes proto zkrátila o zničené konce a natočila jej do vln s pomocí kulmy. "Mohla by si dovolit klidně i patku, kdyby chtěla nějakou další změnu," uvažuje kadeřnice s přesvědčením, že i ta představuje v celkovém vzhledu velkou změnu. Nemusí se hned nutně hýbat s celým účesem…
No, a protože teď Zuzka potřebuje ze všeho nejvíce vlasy vyzdravit zevnitř, doporučuje jí Míša používat cokoli ze zelené řady Résistance od Kérastase, zejména pak přípravek Ciment Thermique: "Posílí a vyspraví křehké a poškozené vlasy," dodává závěrem.

Jak to vidí vizážistka Lucie?

"U Zuzky nebylo třeba cokoli měnit nebo skrývat," vysvětluje na úvod vizážistka, "má krásnou pleť a dokonalé rysy tváře, takže stačilo vše jen nepatrně zvýraznit," prozrazuje Lucka, která proto namísto make-upu použila pouze sjednocující a projasňující BB krém. Nejvíce se soustředila na oči, které podtrhla jemnou linkou, protaženou do stran. "Víčka jsem nejdříve rozzářila světlou barvou a v záhybu ještě vystínovala," pokračuje vizážistka, která pro co největší trvanlivost linek doporučuje před líčením očí použít podkladovou bázi. Rty i tváře držela v přívětivých tělových barvách: "Obličej potřeboval jen vykonturovat," vysvětluje k tomu a zakončuje svůj popis líčení úvahou, že by si Zuzka nemusela tak moc vytrhávat obočí. "Čím je tenčí, tím působí přísněji a méně přirozeně," odůvodňuje.

A jak vnímá celou proměnu sama Zuzana?

"Trochu jsem se bála toho, že když mi kadeřnice stáhne černou barvu, budu nevýrazná," popisuje počáteční obavy. Kdysi už si totiž podobnou zkouškou prošla a nemá dobrou zkušenost. "Ale promelírování a přírodní přeliv dopadly skvěle!" neskrývá nadšení. "Naprosté většině mých přátel se to líbilo a dokonce i muži mi psali, že vypadám seriózněji," směje se Zuzka. Protože mají vlasy tendenci na temeni zesvětlovat, plánuje, že odstín ucelí do tmavší barvy, ale jinak by neměnila. "Melíry vypadají výborně. Hlavně v culíku," chválí práci kadeřnice. Střih si prý nechává dorůstat, protože se cítí líp v dlouhých vlasech, ale uznává, že zkrácení jim hodně prospělo: "Okamžitě jsem měla pocit,  že jich mám víc a že jsou zdravější."