Proměna 5 - Uhrančivý žár

Proměna 5 - Uhrančivý žár

Navzdory poměrně velkému poškození vlasů se kadeřnici podařilo z Kristininy proměny vytěžit maximum.

Co o účesu říká kadeřnice Lucie Krmášková?

“Křiklavě rezavá barva byla první, která mě napadla,” popisuje dojem, který měla, když proměňovanou Kristinu poprvé uviděla. Má totiž zelené oči, v nichž se měděná trochu zrcadlí, proto bylo zřejmé, že zrzavá bude ideálně ladit. Seděla by jí i medová nebo třeba blond? “Určitě ano. Teda spíše ta blond,” potvrzuje Lucie a pokračuje: “Mohla by jít i do tmavších odstínů, jen by v nich tolik nevynikla.” Neustálé změny, které Kristina s vlasy za poslední dobu podstoupila, je však hodně poznamenaly. I z toho důvodu bylo zesvětlování rovnou zavrženo: “Odbarvování by vlasy momentálně neunesly. A rezavá je, myslím si, příjemná změna.”

Kadeřnice nejprve prameny na temeni lehce promelírovala - přestože to bylo velké riziko, vzhledem k tomu, že právě tam byly vlasy nejvíc narušené - a hnědou přitom zachovala jako základ. Poté vše natónovala měděným přelivem, čímž docílila zářivě rudé barvy s jemnými, světlejšími akcenty. “Kristině tak vynikly nejen oči, ale i krásná, porcelánová pleť,” zdůrazňuje Lucie. Malou nevýhodou u těchto barev podle ní je, že mohou s mytím mírně ztrácet zářivost. Lze to však elegantně vyřešit: “Vlasy je potřeba takovým odstínem nejprve pořádně nasytit.” Tedy zezačátku alespoň dvakrát, třikrát barvení zopakovat v kratším intervalu (cca po třech týdnech), a pak už bude i ten nejostřejší odstín krásně držet. “Myslím, že i když se barva trošku vymyje, bude to v zrovna v tomto případě vypadat pořád hezky,” domnívá se kadeřnice.

U střihu sice nebylo moc na výběr, ale tím, že je barva dost silná, nebylo nutné dělat nic zásadního. “Kristině by slušelo i mikádo, více vystříhané vzadu na krku. Ale nechtěla moc zkracovat, proto jsem jen upravila tvar,” odůvodňuje Lucie velmi opatrnou změnu délek.

Jakou péči by kadeřnice doporučovala na doma? “Rozhodně jsem pro Fibre Architecte od Kérastase Résistance,” jmenuje bez váhání dvoufázové sérum pro posílení délek a zacelení konečků. “Nanáší se před foukáním a dělá naprosto úžasné vlasy,” vychvaluje oblíbený produkt. Na udržení zářivosti odstínu je prý zase ideální řada Reflexion od Kérastase. Zejména pak speciální kúra Chroma Sensitive, která se používá bezprostředně po barvení: “Barva díky tomu při mytí tolik nestéká,” objasňuje Lucie na závěr.

Jak to vidí vizážistka Lucie?

“Energie, která z Kristiny na první pohled čiší, mě přivedla na myšlenku použít poměrně extravagantní rtěnku,” vysvětluje Lucie Janků. “Snažila jsem se přitom najít odstín, který by vycházel z tónu vlasů. Což se myslím povedlo,” pochvaluje si výsledný efekt. Navíc se tím vyzdvihl Kristinin krásný tvar úst a dokonalost pleti, takže i ona sama se tak cítila okamžitě skvěle. Intenzivním odstínem pusy ostatně vizážistka následovala trend letošní zimy, který stojí na kontrastech a je hodně výrazný. “Kromě rtů jsem se dále soustředila ještě na potlačení kulatého tvaru obličeje s pomocí speciálního pudru a taky na jemné zdůraznění očí,” vypočítává další kroky autorka líčení.

A jak vnímá celou proměnu sama Kristina?

Její předchozí rok byl plný změn, a tak si přála udělat správný krok i s vlasy. “Z dlouhodobě světlé jsem postupně mířila k tmavé, ale nebylo to ono. Vlasy tím hodně utrpěly a výsledek mě stále moc nebavil. Až zrzavá mi sedla!” raduje se Kristina, která se s novou barvou okamžitě sžila. “Účes mi pochválil snad úplně každý, takže jsem se u něj rozhodla zůstat a dál už neexperimentovat,” říká s úlevou. Koneckonců i s úpravou střihu byla moc spokojená: “Patka mi vyhovuje, i když ji nenosím nastylovanou tak jako při focení,” prozrazuje, jak si zvykla účes tvarovat - po stranách vyžehlit a nad čelem sčesat ke straně. “No a líčení taky nemělo chybu! Odstín rtěnky mě naprosto uchvátil,” potvrzuje Kristina absolutní spokojenost s proměnou.