Proměna 6 - Vlasy v pohybu

Proměna 6 - Vlasy v pohybu

Se zmírněním odrostů, ozdravením a zatónováním délek Moničiných vlasů se povedlo i celkově zjemnit obličej.

Co o účesu říká kadeřnice Jitka Svobodová?

Jitčino hodnocení kvality vlasů u proměňované ženy sice nezní příliš povzbudivě, přesto (nebo možná právě proto) měla ihned jasno v tom, co s účesem udělá: “Monika má velmi jemné a v délkách zničené vlasy, které mají tendenci plihnout,” vyjmenovává vstupní nevýhody, jež zřejmě částečně způsobilo dřívější nekvalitní barvení. “Světlá jí ale sluší, jenom by měla být přirozenější a ten hodně tmavý odrost mírnější,” dodává kadeřnice. O ztmavování prý ale vůbec neuvažovala: “Monika není zvyklá se moc líčit, takže kdyby k tomu měla ještě tmavé vlasy, působila by ve výsledku zbytečně studeně,” tvrdí Jitka.

Vypletla proto část světlých pramenů do proužků, k hlavě dala o něco tmavší odstín a do délek jen přirozenější nádech. “Před mytím jsem barvu propěnila až do konců a ono se to všechno krásně spojilo,” usmívá se spokojeně.

Při následném stříhání však na žádný radikálnější zásah nedošlo, protože by to nesplnilo Moničin jediný požadavek - kvůli povolání zdravotní sestry potřebuje účes stahovat do culíku: “Všechny vlasy jsem sestříhala, aby tolik neplihly a zároveň držely plnost a účes získal pohyb,” popisuje svůj záměr kadeřnice, která nůžkami zasahovala za mokra i za sucha.

Kvůli ozdravení a zacelení pramenů Monice doporučila používat přípravky z řady Résistance od Kérastase. Stačí slabší linie: “Poškození přece jen nebylo až takové, takže aby pod vlivem silné regenerace vlasy netěžkly a neplihly, nepoužívala bych nic intenzivnějšího.”

Stejně opatrná by Jitka byla i u tvarování: “Klientkám vždycky radím, aby vlasy foukaly v předklonu a zvedaly je od kořínků,” prozrazuje tajemství objemnějšího účesu a pokračuje: “Pak už jen stačí prameny u obličeje podtočit a dotvarovat.” Nebála by se ani přidat stylingový přípravek Forme Fatale nebo Lift Vertige od Kérastase. Když se to s nimi nepřežene, dokážou podle ní i v takto jemných vlasech vykouzlit téměř zázračný objem.

A co kdyby se Monika dostala kadeřnici do rukou znova? “Za sebe bych ji klidně ostříhala víc nakrátko,” zamýšlí se nad možností, která by Moniku udělala zajímavější. “Myslím, že by jí sedělo něco atypického, co by ozvláštnilo obličej,” uzavírá své úvahy Jitka. Možná by dokonce účes nepatrně ztmavila, ale ne nijak zásadně. Stále by se držela blond.

Jak to vidí vizážistka Lucie?

Kvůli Moničině citlivé pokožce, použila vizážistka nejdříve zklidňující péči a poté pokračovala make-upem: “Zvolila jsem jemnou texturu, která nedráždí pleť a spolu s tím zredukuje narůžovělý nádech,” naznačuje svůj první trik Lucie. Tvářenky naopak použila co nejméně, aby se víc nevytahovala červeň z tváří. “Důraz jsem směřovala k očím, které jsem vystínovala v zemitých tónech.” Šlo jí totiž o to, aby se jejich tvar i barva nenásilně podtrhly. I z toho důvodu to celé nakonec završila kleštičkami na řasy. Vizážistka však nechtěla odpoutávat pozornost od účesu, proto se nepouštěla do ničeho důraznějšího.

A jak vnímá celou proměnu sama Monika?

“Žádnou konkrétní představu o proměně jsem neměla. Přišla jsem jen s jediným požadavkem - aby mi zůstaly dlouhé vlasy, které budu moct stáhnout do culíku,” objasňuje své přání Monika. Ze všeho nejvíc ji ale zajímalo, jak se o její vlasy postarají skuteční profesionálové, které jinak nenavštěvuje. “Dopadlo to skvěle! Vlastně úplně nejlíp, co jsem kdy zažila. Barva i střih se vážně povedly,” hodnotí s nadšením práci kadeřnice. Koneckonců, přirozenějšího blond odstínu je Monika odhodlaná se i nadále držet. Jaký může být lepší důkaz spokojenosti? “Díky perfektnímu střihu mám navíc s vlasy mnohem méně práce. Stačí je vyfoukat - někdy se dokonce přinutím, že i přes kartáč, přelakovat a dotvořit prsty,” konstatuje dále. A co na její proměnu říkalo okolí? “Ohlasy byly obrovské a pouze kladné,” směje se a přidává milou příhodu: “Když jsem hned z vašeho salonu zamířila do školky vyzvednout dceru, paní učitelka mě nepoznala. Opatrně se mě ptala, pro koho jsem přišla…”