Proměna 7 - Propracovaná jednoduchost

Proměna 7 - Propracovaná jednoduchost

Vyšisované délky a odrosty u hlavy nechala kadeřnice šikovně zmizet v melíru a sytě hnědém přelivu.

Co o účesu říká kadeřnice Pavlína Lajbnerová?

S nepravidelností barvy, odrostlé u kořínků a vyšisované v koncích, měla kadeřnice ihned jasno: “Rozhodla jsem se celou hlavu promelírovat a přes to nanést hnědý přeliv. Na melíry ovšem o tón světlejší, než na ostatní vlasy,” zdůrazňuje rafinovaný postup Pavlína. Nechtěla totiž jednolitou kompaktní barvu, kterou Bára jinak, až na výjimky, nosí a která ji bezesporu velice sluší. “Držela jsem se jediné myšlenky, a sice aby si účes zachoval jednoduchost a získal pohyb,” prozrazuje dále autorka účesu. “A to se myslím povedlo!” Světlejší barvu u Báry ani do budoucna vůbec nevidí. S tmavýma očima i sytým obočím se podle kadeřnice bude muset vždycky držet hnědých odstínů. “Možná by se dalo trošku hrát v tóninách, ale pořád musí být spíše s nádechem dohněda,” objasňuje nutnost hlubších odstínů vlasů Pavlínka. Určitě by taky nemělo jít o nic výrazného, což ostatně platí i pro střih: “Potřebuje jednodušší věci, protože jak kvalita vlasů, tak i výrazné rysy - zkrátka jedno s druhým by ve složitém účesu nepůsobilo nejlíp,” přemýšlí nahlas.

Jestlipak nebylo na překážku ombré, které si Bára před časem vytvořila sama doma? “Ombré ničemu nevadilo. Vlasy jím nebyly nijak zvlášť zničené a stejně jsem délky zabírala o pět, možná i víc centimetrů,” pokračuje kadeřnice, která prameny jednak výrazně zkrátila a srovnala do pevna, ale zároveň je sestříhala v konečcích tak, aby byl účes snadno upravitelný a nebylo s ním moc práce. “S ofinou Báru samozřejmě každodenní starost čeká,” krčí rameny Pavlína nad definitivním rozhodnutím nedělat patku, ale držet se husté, výrazné ofiny. Podle kadeřnice však obecně hodně záleží na typu vlasů - pokud jsou rovné samy od sebe, nemusí se denně mýt. Jestliže se ale jenom trochu vlní nebo snadno nasáknou vlhkost, musí partie nad čelem každé ráno pod vodu. “Chce to ofinu umýt, vyfoukat a určitě přelakovat!” vysvětluje a okamžitě přidává i důvod - jakmile je vlhko, ofina rychle zkrepatí a začne postrádat správný šarm. A vzhledem k tomu, že se Báře vlasy přirozeně trochu vlní, týká se jí právě ten druhý případ…

Jak při stylingu Pavlínka postupovala? “Vyfoukala jsem všechny prameny dohladka, přes kartáč, takže krásně vyniklo melírování i jednoduchost a čistota střihu,” popisuje a přemítá nad dalšími možnými variantami: “Určitě by se daly vlasy taky natočit na kulmu a nechat větší vlny nebo namačkat a rozpramínkovat silnějším pěnovým tužidlem.” Ale jinak, kdyby se například nechaly volně uschnout, by prý mohly působit zbytečně krepatě. S tím však Báře dokážou pomoct vhodně zvolené přípravky: “V tomto případě by rozhodně fungovalo něco proti krepatění a současně suchosti vlasů. Takže nejspíš maska a k tomu slabší verze šamponu z řady Nutritive od Kérastase,” vyjmenovává kadeřnice na závěr vše, co prospěje vyživení a uhlazení vlasů.

Jak to vidí vizážistka Hanka?

Kvůli sjednocení reliéfu i tónu pleti po návratu z dovolené, začala vizážistka podkladovou bází a přes to vpracovala odolný, 24-hodinový make-up. Projasnění přitom zacílila na T-zónu a nad lícní kosti, naproti tomu bronzer přišel pod ně. Proč právě tak? “Krásně se tím dají korigovat a zvýrazňovat nebo naopak potlačovat jednotlivé partie tváře,” objasňuje kouzla s rozjasňovačem a bronzujícím pudrem Hanka. Přímo na jablíčka lícních kostí ještě použila růžovou tvářenku, ale pak už se věnovala téměř výhradně očím: “Nejprve jsem celé víčko rozzářila světlým matným stínem a obtáhla černou tužkou,” popisuje jednotlivé kroky vizážistka, “do vnitřního koutku následoval šedivý stín v kombinaci s růžovým pro zjemnění.” Nezapomněla ani na obočí, na které zvolila odpovídající barvu stínu. A rty, než pokryla svěže růžovým leskem, ještě vyživila balzámem.

A jak vnímá celou proměnu sama Bára?

“Pro mě to je po všech stránkách příjemná změna!” popisuje nadšeně Bára. Konečně totiž měla na hlavě něco jiného, než obvykle. A ačkoli si uvědomuje, že její vlasy měly za sebou náročnější období - nejdříve dílem vlastnoručního ombré a poté ještě díky vyšisování během dovolené u moře - dopadla proměna k její absolutní spokojenosti. Vlastně ne jen k její… “Účes mi pochválil dokonce i táta, a to je co říct…” směje se Bára a dodává na vysvětlenou, “prý tak vypadám mladší. No a střih je taky naprosto fantastický!” vychvaluje dále úbytek starostí s úpravou účesu po každém mytí.