Proměna 8 - Přirozený objem

Proměna 8 - Přirozený objem

Promelírování a důmyslná změna střihu vyřešily společný problém – aby účes vypadal dobře i tehdy, když není mnoho času na jeho úpravu.

Co o účesu říká kadeřník Jozef Bellay?

Energie, která z Libušky na první pohled čiší, současně vyvažuje její jemnost. Proto neměl kadeřník žádné pochybnosti o tom, jakou cestou se vydat. “Ztmavení nepřicházelo v úvahu. Pro Libušku by to okamžitě znamenalo pár let navíc…” zamýšlí se nahlas Jozef nad možnými variantami. Z trochu jiného důvodu by jí nesvědčila ani třeba nazrzlá barva: “Má poměrně citlivou pleť, která často červená. A zrzavé odstíny by to ještě zdůraznily.” Teoreticky by mohlo dojít na jednolitou blond, avšak vzhledem k časové vytíženosti proměňované ženy by nebylo možné vlasy udržovat v potřebné kondici bez odrostů. A tak bylo rozhodnuto o melíru.

“Vlasy už v minulosti melírované byly. Ovšem ve chvíli, kdy Libuška přišla, měla účes hodně přerostlý,” popisuje výchozí stav před proměnou kadeřník. Žádné větší poškození tam podle něj nebylo. Chtělo to jen přihlédnout k tomu, že melírované vlasy jsou obecně citlivější.

Po vymytí proužků proto Jozef přešel rovnou k péči, která každý vlas uzavřela, vyčistila a zesvětlené pramínky rozzářila -  konkrétně z řady Chroma Riche od Kérastase.  Hustý a jemný melír po celé hlavě navíc elegantně vyřešil i situaci, kdy si Libuška stáhne vlasy do culíku: “Tehdy by určitě nevypadalo hezky, kdyby neměla promelírované i spodní vlasy na krku,” prohlašuje s přesvědčením kadeřník, pro kterého byla tato proměna veskrze příjemnou záležitostí: “Libuška je ohromně veselá a pozitivní,” potvrzuje úsměvem Jozef.

Dokázal by jí vymyslet i razantnější změnu, co se barvy a střihu týká. To by však nemohl dodržet její požadavek na snadnou úpravu a zachování délky vlasů: “Výsledek musel být nejen krásný a slušivý, ale taky praktický.” Co to znamenalo v praxi? “Z konečné délky jsme vzali trochu víc, přibližně pět až sedm centimetrů, čímž se účes celkově odlehčil.” Aby se ale prameny zbytečně neztenčily v koncích, musel kadeřník postupovat opatrně. Zaměřil se na horní sekci, kterou prostříhal víc - právě pro ty případy, kdy Libuška nechá vlasy po umytí jen volně uschnout: “S tímto střihem si účes zachová přirozený objem,” dodává na závěr autor proměny.

Jak to vidí vizážistka Lucie?

Kvůli hrubší struktuře pleti, zvolila Lucie pro začátek vrstvu hydratačního krému a následně pak hodně krycí make-up. “Zmírnila se tak nestejnoměrnost a narůžovělý tón pokožky,” objasňuje svou volbu výraznějšího krytí.  Pro lepší vykonturování obličeje zase použila jiný trik, a sice tmavší pudr. “Libuška má krásný tvar očí, které se pořád smějou,” popisuje vizážistka. Jejich pozitivní náboj proto podpořila prosvětlujícím stínem a tenkou tekutou linkou. “U rtů jsem se držela přirozených odstínů,” podotýká Lucka a dodává: “jen o něco intenzivnější, než je její pusa. Získala tím okamžitě plnější tvar.”

A jak vnímá celou proměnu sama Libuška?

Jelikož tušila, že je v dobrých rukou a že jí nehrozí žádný nenositelný účes, nechala kadeřníkovi zcela volné ruce. Vlastně až na jediné přání - aby se, pokud možno, zachovala délka účesu, která půjde dát do culíku: “A to se mi splnilo!” raduje se Libuška nad povedeným výsledkem. “Musím taky pochválit, že se mi teď s vlasy daleko snáze žije,” zdůrazňuje s úlevou. “I když je nechám volně uschnout, nevypadá to vůbec špatně.” No, a jakmile si sem tam dá tu práci a prameny vyfouká a vytvaruje do vln, lidi na to okamžitě velice příznivě reagujou. Co její proměně v den D vůbec říkalo okolí? “Moc jsem se líbila,” usmívá se. ”V plné parádě mě viděl manžel a kamarádka, u které jsem se stavovala cestou ze salonu, a oba byli nadšení,” neskrývá spokojenost proměněná žena. “Navíc musím říct, že jsem si parádně odpočinula! S Jozefem jsme si okamžitě porozuměli a našli spousty společných témat k hovoru. Takže mě od toho stresu, který jsem měla z focení, skvěle odreagoval,” oceňuje pohodovou atmosféru.