Proměna 9 - Hra kontrastů

Proměna 9 - Hra kontrastů

Efektním zásahem do barvy i střihu kadeřnice docílila podstatně hustšího a zdravějšího vzhledu vlasů.

Co o účesu říká kadeřnice Martina Zahrádková?

“Melíry, ztmavené barvou s fialovými odlesky, vlasy v délkách vysušily a hodně poškodily,” konstatuje kadeřnice počáteční stav. Navrhla proto úpravu střihu pro celkové ozdravení a odstranění fialových akcentů. “Na obojím jsme se jednoznačně shodly,” pochvaluje si Martina, která se tak mohla hned vrhnout do vypletení několika proužků. “Ty jsem nejprve zesvětlila, aby výsledek nebyl úplně jednolitý, a vše pak zatónovala barvou s kovovým nádechem,” popisuje postup. Při vymývaní sáhla po přípravku Chroma Sensitive od Kérastase, jenž funguje jako pěna s kondicionérem a který barvu ustálí. “Je dobré si jej pořídit i na doma a dvakrát, třikrát ho po barvení použít. Prodlouží životnost odstínu,” doporučuje autorka této proměny.

Ještě vlhké vlasy pak čekalo krácení. Délky měly podle Martiny střih-nestřih, takže bylo nutné účesu dodat tvar a plnost: “Zarovnala jsem vlasy do jedné délky, aby působily hustším, zdravějším dojmem,” zdůvodňuje záměr upravit Katčinu hřívu do delšího mikáda. Pustila se i do patky a pramenů okolo obličeje: “Stříhala jsem vesměs na tupo, ale protože byly vlasy shora kratší, musela jsem je napojit.” Jinak by se prý musel účes zkrátit mnohem víc… Jak je vidět, ačkoli to nebyl nijak razantní zásah, v celkovém vzhledu sehrál jednu z nejvýznamnějších rolí. Kateřina má každopádně tu výhodu, že její vlasy jsou přirozeně rovné, takže je stačí vyfoukat, popřípadě trochu dotvarovat kartáčem. Ale složitější styling není potřeba.

Pomýšlela by kadeřnice u proměňované ženy do budoucna na radikálnější změnu? “Katka má kvalitní vlasy, takže si dokážu představit, že by je mohla nechat klidně víc dorůst. Nakrátko bych ji určitě nestříhala,” kroutí hlavou Martina. Ovšem barvu by mohla mít i světlejší. “Nemyslím blond, ale světle hnědá by jí, myslím si, šla,” odhaduje.

Jak to vidí vizážistka Lucie?

S Katčinou nádhernou pletí a krásným tvarem očí a rtů vizážistka věděla, že se může pustit do odvážnějších tahů. Make-up proto zvolila záměrně jemný, pečlivě vystínovaný, s lehkým ruměncem. A důraz zacílila na rty: “Použila jsem odstín magenta, který je svěží, ale zároveň elegantní,” vysvětluje nepřehlédnutelný detail Lucie Janků. Očím vybrala černošedé tóny: “Stále mi totiž šlo nejen o to, aby vynikla barva očí, ale taky světlá, porcelánová pleť.” S tím jí koneckonců pomohlo i zvýraznění obočí, a sice tmavším stínem, korespondujícím s barvou vlasů.

A jak vnímá celou proměnu sama Kateřina?

“Každý mi nový účes pochválil! Prý tak vypadám mladší. A to vždycky potěší,” směje se Katka a pokračuje s neskrývanou radostí: “Přála jsem si hlavně oživení a jakoby hustší vzhled vlasů, což se mi splnilo.” Délka ji prý absolutně vyhovuje: “Účes je teď mnohem jednodušší na úpravu,” zdůrazňuje estetickou, ale také praktickou stránku. Vlasy mají totiž i v patce takovou délku, která se dá pohodlně dát za ucho: “Tak precizní střih jsem snad nikdy neměla!” A co říká nové barvě? “Chtěla jsem krásnou hnědou. Prostě přirozený odstín,” hodnotí spokojeně a chválí i rafinovanost proužků: “Světlejší pramínky nejsou vidět na první pohled, jen když se vlasy hýbou.”