Proměna 1 - Jemnější & Zářivější

Proměna 1 - Jemnější & Zářivější

Proměna této mladé ženy pro nás znamenala obrovskou výzvu. Petra nám totiž nechala absolutně volné ruce, a tak bylo jasné, že výsledek bude stát za to!

Co o účesu říká kadeřnice Libuška Drastíková?

"Původně jsem si slečnu představovala spíše tmavší a s pevnou kulatou ofinou, ale nakonec jsem svůj názor přehodnotila,” popisuje kadeřnice a dodává: “Zvolila jsem světlejší variantu, která Petře náramně prospěla.”

Čím vším si vlasy během proměny prošly? "Začala jsem melírem, v jednom odstínu, a pokračovala tzv. zesvětlovacím mytím," vysvětluje Líba postup, při němž se na vlasy nanese barva, nechá se chvilku působit a odmyje se. "Mírně to zesvětlí původní odstín vlasů, natónuje melíry a celkově vytvoří velice hezkou, přirozenou barvu." Po té účes vyfoukala a hlavně, dorovna upravené vlasy, zásadně sestříhala. "Petra má krásné, husté a kvalitní vlasy, ale potřebovala je odlehčit a sestříhat, aby se do nich dostal pohyb, přirozenost a lehkost," komentuje dále kadeřnice. Okolo obličeje pak zachovala prameny delší, čímž nechala vyniknout zajímavé rysy tváře.

Kromě zredukování váhy vlasů se Petře ’odlehčila‘ i péče doma, protože ať už nechá prameny po umytí volně schnout nebo je vyfouká, vystačí prý s trochou pěnového tužidla nebo gelu lehčí konzistence: "Účes je sestříhaný tak, aby s ním nebylo moc práce, takže doporučuju používat lehkou péči i styling, aby se vlásky zbytečně nezatěžovaly a nemastily. S tímto účesem je zkrátka daleko víc možností, než s původním rovným, těžkým střihem," uznává Libuška. A variabilita úprav je skutečně velká - buď se dají vlasy vyfoukat dohladka nebo vyžehlit, namačkat do vln, ale i nakulmovat nebo jen vytočit strany.

Do budoucna pak Líba doporučuje střih udržovat v kratší délce a nebála by se ani krátit víc a zkusit výraznější patku. "Těch možností je strašně moc, ale do čeho bych se určitě nepouštěla, by bylo třeba mikádo," zamýšlí se kadeřnice nad tím, že u kulatějšího tvaru obličeje je třeba myslet na optické prodloužení a tím pádem se spíše držet středních délek a sestříhání. U barev by připadala v úvahu klidně ještě světlejší, ale kdyby Petra zatoužila po větší změně, mohla by si dovolit i ztmavení. "Slečna má krásné rysy a výrazné oči, takže by ani tato možnost nemusela být špatná," uvažuje Libuška.

Jak je vidět, ani s tak nádhernými, kvalitními vlasy to není jednoduché - když je jich hodně a nejsou efektně sestříhané, ’neprodáte je‘...

Jak to vidí vizážistka Lucie Janků?

Protože se Petra běžně příliš nelíčí, používá jen řasenku a někdy ne příliš výraznou rtěnku, snažila se Lucka držet přirozených tónů, vyzdvihnout exotické rysy tváře a také trošku pomoct optickému zúžení obličeje: "Hodně jsem pracovala s ’shaperem‘, což je něco mezi tvářenkou a pudrem a ten jsem nanesla pod lícní kosti a na dolní čelist. Prostě hlavně po stranách, aby se potlačil kulatý tvar obličeje," vysvětluje. Dále se pak zaměřila na zvýraznění obočí. "Slečna má obočí poměrně nevýrazné, proto jsem jej potřebovala mírně prokreslit. Tím se totiž opět tvář hezky orámuje." Držela se přitom odstínu vlasů, aby oblouky nevystupovaly zbytečně moc. Podobně neutrální tóny Lucie držela i u pusy a očních víček. Nechala tak velmi rafinovaně vyniknout pronikavou barvu očí i smyslný tvar rtů.

A jak vnímá celou proměnu sama Petra?

"Šla jsem do toho s vědomím, že vlasy jsou bez tvaru a je potřeba s nimi něco provést. Rovný střih byl strašně těžkopádný a nešlo s ním prakticky nic dělat. Jen nosit vlasy stažené…" přiznává Petra, které záleželo hlavně na tom, aby účes vypadal přirozeně, upraveně a byl snadno udržovatelný. To se jí také splnilo! "Musím uznat, že teď s tím nemám zdaleka tolik práce, jako dřív. Oproti hodině a půl, kterou mi dříve mytí a foukání zabíralo, jsem se dostala na necelou tři čtvrtě hodinu. Teď si sice musím při foukání trošku pohrát s kartáčem, ale pořád je to nesrovnatelně snazší," popisuje dále.

Na otázku, jestli se bála změny barvy, jen zamítavě vrtí hlavou: "Nechtěla jsem do toho vůbec zasahovat, ale v duchu jsem si přála, aby mi kadeřnice vlasy zesvětlila. Mám totiž zkušenost s tmavší barvou a v té vypadám bledší," prozrazuje Petra. "Dříve mi vlasy více šisovaly, hlavně u moře, a v tom jsem se cítila dobře. Jenže když dovolenou vynechám, vlasy jsou tmavší, a to není ono."

S novým účesem se sžila okamžitě: "Ráda teď nosím vlasy rozpuštěné, protože vypadají zdravě a mají skvělý střih. Navíc se mi přirozeně dělá pěšinka trochu na straně, takže by se dalo říct, že vlastně nosím patku," směje se. A když prameny stáhne do culíku, taky oceňuje rozdíl: "Konečně to vypadá jako culík a ne jako koňský ohon…"

Důkazem úspěšné proměny této mladé dámy je nejen její obrovská spokojenost, ale i řada komplimentů, které se jí dostalo jak od rodiny a přátel, tak i od kolegů v práci. "Když jsem šla z vašeho kadeřnictví, a podotýkám, že bylo skoro osm hodin večer a tma v ulicích, tak se za mnou otáčeli lidé," říká s úsměvem. "Ten pocit jsem neznala a jsem za něj celému týmu nesmírně vděčná!"